Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.15 Pułku Piechoty "Wilków" w Stefankowicach

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Utworzono dnia 05.01.2020


Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który spędzamy w gronie naszych najbliższych osób. Także i my jako jedna wielka szkolna rodzina przeżyliśmy go 23 grudnia w naszej szkole.
W tym roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe  ,,Jezus przychodzi do wszystkich ludzi”, pod kierunkiem katechetki Pani Celiny Malec i współpracy nauczycieli.  Mali aktorzy zaprezentowali dla społeczności szkolnej oraz licznie przybyłych na tę okoliczność gości, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz  Trzech Króli przybywających złożyć pokłon i ofiarować dary Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały pieśni i pastorałki oraz zaprezentowana na instrumencie muzycznym  kolęda ,,Wśród nocnej ciszy”  w wykonaniu  Bartosza Stopy-ucznia  klasy II.  Napełniło to wszystkich świąteczną radością i sprawiło, że poczuliśmy klimat zbliżających się świąt.
Podczas uroczystości głos zabrali: Dyrektor naszej szkoły Pani Joanna Antoniak i Kierownik Punktu Przedszkolnego ,,Wilczęta” Pan Sławomir Perkman, którzy w swoich  przemówieniach  podkreślali istotę i piękno  Świąt Bożego Narodzenia oraz przekazali wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia.
Następnie  Proboszcz parafii Moniatycze Ksiądz Jan Semeniuk, w swoich słowach  nawiązał do Świąt Bożego Narodzenia , odczytał  fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Dzieciątka Jezus oraz złożył wszystkim zebranym bożonarodzeniowe życzenia. 
Dopełnieniem uroczystości było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców naszych uczniów. 

GALERIA

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 125

W tym miesiącu: 277

W poprzednim miesiącu: 254

Wszystkich: 12607