Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.15 Pułku Piechoty "Wilków" w Stefankowicach

PLAN ORGANIZACJI NAUCZANIA ZDALNEGO

Utworzono dnia 20.03.2020

Dzień dobry

Szanowni Państwo

Kierując się dobrem naszych uczniów, troską o ich bezpieczeństwo, zdrowie i higienę pracy; przedstawiam plan organizacji zdalnego nauczania, który będzie obowiązywał od  23.03.2020r. do odwołania.

1. Codziennie w godz. 8.30-10.00 uczeń otrzyma e-maila od nauczyciela z zakresem materiału do samodzielnego opracowania.

2. Do godz. 15.00 uczeń jest zobowiązany do odesłania informacji zwrotnej z rozwiązaniami z bieżącego dnia.(zdjęcia, wysłanie odp. do  danego ćwiczenia lub inny sposób ustalony przez nauczyciela przedmiotu.)

3. Do godz. 14.00 po wcześniejszym ustaleniu z daną klasą przedziału godzinowego nauczyciel odpowiada emailowo/za pomocą komunikatora internetowego na ewentualne pytania, dotyczące zadanego materiału.

4. Począwszy od 25.03.2020r. wprowadzamy już nowe treści w nauczaniu, dostosowane do możliwości psychofizycznych uczniów.                                                                                          Wprowadzamy również ocenianie zgodne Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania.

Szanowni Państwo

- postarajcie się o zapewnienie dzieciom dostępu do środków multimedialnych, umożliwiających realizację zadań; zachowując zasady bezpieczeństwa w sieci.
- zadbajcie o systematyczne wykonywanie zadań przekazywanych do realizacji na dany dzień;
- dostrzegajcie osiągnięcia dziecka nawet te najmniejsze,
- pomagajcie, ale nie wyręczajcie,
- nie stawiajcie wymagań wobec dziecka ponad jego możliwości,
- pokazujcie praktyczne zastosowania informacji zdobytych w szkole,
- pomagajcie w rozwinięciu umiejętności potrzebnych w nauce (czytanie, zapamiętywanie, notowanie, koncentracja uwagi i inne),
- zachęcajcie do oglądania programów edukacyjnych znajdujących się na stronach MEN i programów edukacyjnych emitowanych przez telewizję i radio;

Powyższe działania służą tworzeniu klimatu, sprzyjającego uczeniu się i osiąganiu przez dzieci i młodzież sukcesów dydaktycznych.

Kochani  uczniowie

1.Wstawajcie codziennie o tej samej porze. Ustalony rytm dnia pomaga dobrej organizacji.

2.Systematycznie sprawdzajcie, jakie zadania macie przeznaczone na dany dzień i zaplanujcie czas na ich realizację. Nie odkładajcie wszystkiego na później. Pamiętajcie, że zawsze możecie poprosić nauczyciela o pomoc, np. poprzez komunikatory internetowe lub pocztę elektroniczną.

3.Zadbajcie o porządek na biurku, usuńcie przedmioty, które Was  rozpraszają.

4.Pamiętajcie o zachowaniu przerw  między zajęciami.

5.Pijcie dużo wody, jedzcie regularnie i często. Pamiętajcie o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikajcie słodyczy i słodkich napojów. Po prostu dbajcie o zdrowie. Wbrew pozorom bardzo wiele zależy od Was.

6. Pamiętajcie o zachowaniu zasad higieny pracy( nie uczcie się w późnych godz. wieczornych), trzeba mieć czas na odpoczynek i relaks, bo to sprawia, że pracujecie efektywnie.

Drodzy uczniowie mam nadzieję, że ta samodzielnie wykonana praca pomoże w przypomnieniu i utrwaleniu poznanych wiadomości. Pamiętajmy, że uczymy się dla własnego rozwoju. Dni wolne od szkoły nie oznaczają dni wolnych od nauki.

Proszę o informację zwrotną, dotyczącą otrzymania e-maila.

Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz dużo empatii w tej nowej dla nas wszystkich sytuacji.

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. 15 Pułku Piechoty ”Wilków” w Stefankowicach.

 

KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 116

W poprzednim tygodniu: 109

W tym miesiącu: 257

W poprzednim miesiącu: 751

Wszystkich: 10349