Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im.15 Pułku Piechoty "Wilków" w Stefankowicach

AKTUALNOŚCI, strona 2:

DOKARMIAMY PTAKI

Utworzono dnia 15.02.2021

Uczniowie klasy I wraz z opiekunem p. Zofią Bagińską zatroszczyli się o brzuszki naszych małych, fruwających przyjaciół. W szkolnym ogrodzie zadbali o to, by karmniki były pełne i ptaki miały co jeść kiedy zgłodnieją. Zima to trudny czas dla ptaków.

czytaj dalej na temat: DOKARMIAMY PTAKI

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Utworzono dnia 15.02.2021

 W poniedziałek - 1 lutego,  uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie przed sztandarem  naszej szkoły, z udziałem pani  dyrektor-Joanny Antoniak , pani Zofii Bagińskiej- wychowawczyni  klasy I i delegacji uczniów z  klasy III. Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne, następnie złożyli uroczyste ślubowanie a  pani dyrektor pasowała ich na uczniów dużym  ołówkiem. 

czytaj dalej na temat: PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

RAZEM NA ŚWIĘTA

Utworzono dnia 15.02.2021
Szkoła Podstawowa im. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Stefankowicach dołączyła do akcji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta".
W ramach projektu wychowankowie szkolnej "zerówki" oraz uczniowie klas starszych samodzielnie wykonali przepiękne kartki z życzeniami świątecznymi, które później wrzucili do skrzynek pocztowych naszych szkolnych sąsiadów.
Uczestnicy wydarzenia mają nadzieję, że rozesłane życzenia spełnią się i wywołają uśmiech oraz wzruszenie na twarzach odbiorców. 
czytaj dalej na temat: RAZEM NA ŚWIĘTA

BEZPIECZNE FERIE

Utworzono dnia 02.01.2021

Ferie są po to, abyś odpoczywał, bawił się, realizował swoje zainteresowania,   na które w okresie nauki brakuje Ci czasu.

W tym roku szkolnym  ferie zimowe trwają na terenie całego kraju  od 4 stycznia 2021r. do 17 stycznia 2021r.
 Ze  względu na obostrzenia związane z pandemią nie wyjedziesz na zimowisko.
To nic nie szkodzi.  Będziesz miał co robić.
Przecież Twoje otoczenie  i  Twój dom też są ciekawe.

ZOBACZ PREZENTACJĘ: http://spstefankowice.pl/pliki/plik/bezpieczneferie-1609609610.pdf

czytaj dalej na temat: BEZPIECZNE FERIE

BOŻE NARODZENIE 2020

Utworzono dnia 21.12.2020

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia 
składamy serdeczne życzenia
 wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery,
 ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr.
 Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,
 poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia
 towarzyszą przez cały Nowy Rok 2021.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie
Szkoły Podstawowej im 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Stefankowicach

 

 

czytaj dalej na temat: BOŻE NARODZENIE 2020

DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

Utworzono dnia 11.12.2020

Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychiczny:

czytaj dalej na temat: DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

Stres, stresujący, stresująca, zestresowany, zestresowana

Utworzono dnia 06.12.2020

Bardzo często spotykają nas sytuacje, które w taki, czy inny sposób powodują, że odczuwamy stres. Im lepiej potrafimy okiełznać stres, im lepiej potrafimy sobie z nim radzić, tym lepiej dla naszego zdrowia. Przed nami święta Bożego Narodzenia - a my zastanawiamy się co będzie dalej? Czy po świętach wrócimy na dawne tory naszego życia, czy nadal będziemy żyć w świecie obostrzeń. Nasze dzieci zadają sobie podobne pytania, również się martwią o przyszłość. Ważne jest, żeby rozmawiać z dziećmi i odpowiadać na ich pytania w sposób dostosowany do wieku  i możliwości percepcyjnych dziecka. Może w tym pomóc filmik o koronawirusie, do którego link poniżej: 

 

czytaj dalej na temat: Stres, stresujący, stresująca, zestresowany, zestresowana

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE

Utworzono dnia 04.12.2020

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pragnę zapewnić o swojej gotowości do wsparcia. Serdecznie zapraszam do kontaktu uczniów i rodziców, którzy chcą zasięgnąć porady, czy też skonsultować się w dowolnej sprawie związanej z edukacją, wychowaniem, profilaktyką albo zwyczajnie będą chcieli porozmawiać. Służę pomocą i wsparciem. Proszę o kontakt poprzez adres mailowy: sie_nicka@wp.pl.
Pozdrawiam serdecznie życząc dużo zdrowia…
M.Sienicka-pedagog szkolny

 

czytaj dalej na temat: DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ DOTYCZĄCE NAUCZANIA ZDALNEGO DL KLASA I-VII

Utworzono dnia 01.12.2020

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, ma na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w następnych kilkunastu tygodniach. To działanie, dzięki któremu będzie można znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19.

czytaj dalej na temat: INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ DOTYCZĄCE NAUCZANIA ZDALNEGO DL KLASA I-VII

OGŁOSZENIE

Utworzono dnia 08.11.2020
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Oznacza to, że uczniowie  do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.  Klasa 0 będzie funkcjonowała bez zmian w trybie stacjonarnym.
 
  Zdalne zajęcia lekcyjne będą odbywały się wg tygodniowego rozkładu zajęć, za pomocą aplikacji Microsoft Teams. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wykorzystywanie poczty elektronicznej do przekazywania zadań uczniom.  Czas trwania godziny lekcyjnej w trybie zdalnym wynosi max. 35 minut Zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej będą odbywały się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć. 

W przypadku braku możliwości nawiązania połączenia internetowego z nauczycielem proszę o kierowanie takiej informacji do nauczyciela prowadzącego zajęcia lub wychowawcy w celu usprawiedliwienia. W przypadku braku ucznia w zajęciach wpisana zostanie nieobecność. Wszelkie  bieżące informacje zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły lub w dzienniku elektronicznym. 
czytaj dalej na temat: OGŁOSZENIE

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 20

W poprzednim tygodniu: 30

W tym miesiącu: 25

W poprzednim miesiącu: 204

Wszystkich: 12101